Nagrody zostały wręczone w środę wieczorem podczas Gali Nagród Lewiatana w Filharmonii Narodowej. Gościem specjalnym ma być prezydent Bronisław Komorowski, który także został wyróżniony nagrodą specjalną PKPP Lewiatan "za konsekwencję w budowaniu Polski pełnej dialogu opartego na szacunku, spokoju i wiedzy".
Z kolei minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska otrzymała Nagrodę im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, która w sposób decydujący przyczyniła się do rozwoju przedsiębiorczości. "Kapituła nagrodziła ją za skuteczne wdrażanie systemu racjonalnego inwestowania funduszy europejskich, dzięki którym modernizujemy Polskę i naszą gospodarkę" - napisano w komunikacie.
Czwartym laureatem jest były działacz opozycji, były poseł, założyciel i współwłaściciel firmy FF Fracht Władysław Frasyniuk. Został on uhonorowany nagrodą im. Andrzeja Wierzbickiego za wierność sobie i wyznawanym wartościom, za odpowiedzialne prowadzenie firmy oraz za odważne angażowanie się w sprawy publiczne. (ks/pap)