Podobne zarzuty stawia Google, wymieniając wiele usług internetowego giganta, z wyszukiwarką i YouTubeem na czele, w których koncern bezprawnie ma korzystać z patentów Intervala. Na liście oskarżonych jest w sumie 11 spółek, w tym: AOL, eBay, Yahoo!. Kancelaria, reprezentująca Allena już drugi raz składa pozew - za pierwszym razem sąd go odrzucił, bo był "zbyt mało szczegółowy".  "Zarzuty są całkowicie pozbawione podstaw" - napisał Facebook w komunikacie. W podobnym tonie wypowiadał się aukcyjny gigant eBay, a prawnicy Googlea dodawali, że pozew to "potwierdzenie niefortunnego trendu, w którym ludzie wolą konkurować ze sobą w sali sądowej niż na rynku".

Według informacji z komunikatu prasowego patenty formalnie należą do firmy Interval Research - Paul Allen założył ją w 1992 r. Spółka uzyskała łącznie ponad 300 patentów. Ale Allen zamknął ją osiem lat później. Jak pisze dziennik "Seattle Times", Interval Research miało swój wkład w powstanie Googlea - było jedną z dwóch zewnętrznych firm współpracujących w latach 90. z Sergiejem Brinem i Larrym Pageem. I jedną z czterech firm, które sfinansowały w latach 90. badania dla Googlea.

Rzecznik prasowy Allena, twierdzi, że pozew przeciwko gigantom to nie jednorazowy wystrzał, ale element długoletniego procesu i analizowania patentów Intervala. Jeśli firma zorientuje się, że jej rozwiązania z lat 90. są stosowane komercyjnie, zwraca się do takich spółek o wykupienie licencji. Postman przekonuje, że inne patenty Intervala już na takich licencjach działają. Paul Allen w 1975 r. wraz z Billem Gatesem założył Microsoft. Wycofał się ze spółki 8 lat później.