Informację taką Mucha przekazał po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dyudy z marszałkiem Senatu Stanisąłwem Karczewskim. Jak stwierdził, w czwartkowym wystąpieniu prezydent będzie najprawdopodobniej ujawniał co najmniej część pytań referendalnych, które dziś rozważa.

Wicesze Kancelarii powiedział dziennikarzom, że środowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, którego tematem było referendum konsultacyjne ws. konstytucji, to była dobra rozmowa. - Bardzo wyraźny komunikat prezydenta co do tego, że (...) pan prezydent podtrzymuje swoją wolę przeprowadzenia referendum konsultacyjnego, nie ma w tym zakresie żadnych wątpliwości, jest to referendum zapowiedziane przez pana prezydenta, niewątpliwie należy się spodziewać projektu postanowienia o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego - powiedział Mucha. Jak dodał, ten projekt prezydent przedłoży Senatowi.

- Pan prezydent chce zadać pytania suwerenowi, jak wiemy suwerenem jest naród i ta formuła, społeczna formuła stanowienia prawa i rozmowa na temat konstytucji to jest coś, na czym nam bardzo zależy - podkreślił.