Jak informuje portal OKO.press, do SN wpłynęły w tej sprawie dwa pisma szefowej TK.

Czytaj: SN 9 sierpnia zbada kasacje ws. ułaskawienia b. szefów CBA>>

W pierwszym z pism Przyłębska informuje, że na wniosek marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego Trybunał wszczął postępowanie dotyczące sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a Sądem Najwyższym. Według Przyłębskiej Kuchciński zwrócił się do TK z prośbą o rozstrzygnięcie, czy Sąd Najwyższy mógł w ogóle orzekać ws. ułaskawienia Kamińskiego przez prezydenta.
Przyłębska upomina SN, że postępowanie TK ws. sporu kompetencyjnego powoduje zawieszenie postępowań przed organami prowadzącymi spór - a więc w tym wypadku przed Sądem Najwyższym - i prosi o nadesłanie postanowienia o zawieszeniu sprawy Kamińskiego. Pod pismem Przyłębska podpisała się jako przewodnicząca składu orzekającego w sprawie sporu kompetencyjnego.

W drugim piśmie prezes Trybunału przekazuje  kopię wniosku prokuratora krajowego Zbigniewa Ziobry, który wpłynął do TK, ale jego adresatem jest Sąd Najwyższy (oryginał nie wpłynął dotąd do SN). Ziobro domaga się w nim zawieszenia sprawy Mariusza Kamińskiego do czasu rozpoznania sporu kompetencyjnego, powołując się na wniosek Kuchcińskiego. Więcej>>