Obaj zajmowali te same pozycje w poprzednim rankingu "DGP". Na trzecim miejscu, po raz pierwszy na liście, znalazła się Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego, ex aequo z dwoma sędziami TK, Zbigniewem Jędrzejewskim i Piotrem Pszczółkowskim; obaj także pierwszy raz w rankingu. Czwarty w rankingu jest Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Awans z miejsca piątego.

Na piątym miejscu znaleźli się dwaj pierwsi "niepolityczni" prawnicy w tym rankingu - Grzegorz Majewski, adwokat, były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz jego kolega z izby Robert N. znany z afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

- O obecności i kolejności na liście decydowały ubiegłoroczna aktywność poszczególnych osób i jej obraz w naszych oczach  - napisał w komenatrzu do rankingu redaktor naczelny DGP Krzysztof Jedlak. I dodał, że niektóre postaci i ich pozycja w zestawieniu nikogo nie zdziwią. Inne mogą zaskakiwać. - Jeśli chodzi o pierwsze miejsce, niespodzianki nie ma. Ponownie zajął je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. I chyba moglibyśmy nawet specjalnie tego nie uzasadniać. Nie ma innej osoby, a prawnika tym bardziej, która w większym stopniu nadawałaby ton i rytm życiu publicznemu w Polsce - napisał. Więcej>>