Wprowadzimy pakiet kolejkowy i onkologiczny, tak, by pacjenci zyskali większy dostęp do lekarzy specjalistów. Emeryci i renciści otrzymają waloryzację swoich świadczeń. Firmy, które straciły na rosyjskim embargu będą mogły skorzystać z pomocy państwa, więcej środków zostanie przeznaczonych na budowę żłobków, a z polskich szkół zniknie tzw. śmieciowe jedzenie- zapowiedziała szefowa rządu.
Dodała, że w 2015 r. w pełni zacznie funkcjonować system powiadamiania o zagrożeniach i klęskach żywiołowych.
Premier zapowiada również rozpoczęcie prac nad realizacją programu wprowadzającego instytucje dziennych domów opieki dla osób starszych. - Będą także kontynuowane prace nad nową ordynacją podatkową, która wprowadzi wiele ułatwień dla podatników oraz nowym prawem działalności gospodarczej, czyli swoistą konstytucją dla przedsiębiorców - wymieniała premier. Podkreśliła, że Polska w dalszym ciągu będzie prowadzić aktywną politykę międzynarodową, "tak, aby nasz kraj stale umacniał pozycje w UE i pozycję lidera w Europie Środkowowschodniej"
- To, co się nie zmieni, to moja nieugiętość wobec tych, którzy własne interesy przedkładają nad interesy Polaków. To moje zaangażowanie w rozwiązywanie państwa problemów, nie zabraknie mi również odwagi do podejmowania trudnych decyzji - zapewniła Ewa Kopacz.
Premier złożyła także Polakom noworoczne życzenia: jak najwięcej satysfakcji, zdrowia i radości. - Niech rok 2015 zbliży nas do siebie. Niech to, co nas łączy będzie ważniejsze od tego, co nas różni. Wszyscy bowiem jesteśmy wierni takim wartościom, jak rodzina, ojczyzna, wolność i chcemy tym wartościom służyć. Bądźmy razem, bo zawsze, gdy byliśmy razem zadziwialiśmy świat, udowadniając, że niemożliwe staje się możliwe. Znajdźmy dla siebie życzliwość i otwartość- powiedziała premier.(ks/pap)