Tegoroczny ranking wskazuje 250 kobiet (prawniczek, rzeczniczek patentowych, ekspertek i specjalistek) z ponad 80 jurysdykcji, w tym z Polski, wyróżniających się w obszarze ochrony własności intelektualnej. Wszystkie uhonorowane kobiety są „gwiazdami IP” w swoich krajach.

Prof. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska jest specjalistą z dziedziny prawa własności intelektualnej oraz nowych technologii. Posiada bogate doświadczenie zarówno w zakresie procesowych, jak i nieprocesowych spraw dotyczących w szczególności patentów, znaków towarowych, praw autorskich, nieuczciwej konkurencji, a także ochrony danych osobowych. Reprezentuje również klientów w postępowaniach sądowych w sporach gospodarczych i arbitrażowych.

- Cieszę się z tego wyróżnienia i przyjmuję je w imieniu całego warszawskiego zespołu prawa własności intelektualnej, również pracujących w nim mężczyzn. Jest dla mnie niezwykle ważne, że praca jest doceniana zarówno przez naszych klientów, jak też branżę - mówi prof. Szczepanowska - Kozłowska.