W czerwcu br. zainaugurowało działalność Polsko-Austriackie Stowarzyszenie Prawników (PASP) z siedzibą w Warszawie.
Jak informują jego twórcy, organizacja jest bilateralnym stowarzyszeniem prawników z Polski i Austrii, którego głównym celem jest rozwijanie współpracy i wzajemnych kontaktów pomiędzy prawnikami polskimi i austriackimi, a także organizowanie współpracy gospodarczej polskich podmiotów gospodarczych w Austrii oraz austriackich podmiotów gospodarczych w Polsce.
W najbliższych miesiącach działalność stowarzyszenia będzie koncentrowała się na organizacji oraz wspieraniu inicjatyw zmierzających do polepszenia i ugruntowania stosunków między prawnikami Polski i Austrii, w szczególności poprzez organizowanie współpracy polskich i austriackich prawników-praktyków, a także prawniczych środowisk naukowych i badawczych z Polski i Austrii – wskazuje Robert Siwik, pomysłodawca, współzałożyciel oraz członek zarządu stowarzyszenia.
Zasadniczym celem Stowarzyszenia jest także organizowanie współpracy gospodarczej polskich podmiotów gospodarczych w Austrii oraz austriackich podmiotów gospodarczych w Polsce. Współpraca ta odbywa się przy ścisłej współpracy z Ambasadą Austrii w Polsce oraz jej Wydziałem Handlowym – dodaje Patricia Elbers, współzałożyciel oraz członek zarządu stowarzyszenia.
Z informacji szefa stowarzyszenia wynika, ze liczy on już ponad 40 członków, którymi są polscy i austriaccy prawnicy-praktycy, a także naukowcy prowadzący badania naukowe w zakresie polskiego i austriackiego systemu prawnego.

Więcej informacji na temat celów działalności stowarzyszenia oraz zasad członkostwa można uzyskać pod adresem e-mail: office@juristenvereinigung.eu

Zarząd PASP:
Robert Siwik – associate w warszawskiej Kancelarii Prawnej JARA & PARTNERS Sp.k.; członek Zespołu Problemowego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego do spraw regulacji świadczenia usług w przyszłym Kodeksie Cywilnym; Doktorant w Zakładzie Prawa Prywatnego Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie; Współpracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Prawa Prywatnego i Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej w Warszawie; Autor lub współautor ponad 60 publikacji naukowych. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie spółek oraz arbitrażu.
Patricia Elbers – associate w warszawskiej Kancelarii Prawnej JARA & PARTNERS Sp.k.. Studia na Uniwersytecie w Mannheim/Niemcy oraz na Katolickim Uniwersytecie Pázmány Peter w Budapeszcie/Węgry. Specjalizuje się w prawie spółek i prawie umów oraz jest współautorką licznych publikacji w czasopismach prawniczych.