– Powinny zakończyć się do końca miesiąca – zapowiada Wioletta Olszewska z biura prasowego ministerstwa. Nie ujawnia, w jakim kierunku może pójść przygotowywana opinia.

Z szacunków rzecznika finansowego wynika, że w 2015 r. przez rachunki kancelarii odszkodowawczych – firm, które dochodzą roszczeń w imieniu klientów, zwykle pobierając za to część przyznanych świadczeń – przepłynęło 1,5 mld zł. To biznes, który w Polsce rozwija się od dekady i w dynamicznie rośnie. Dowodzą tego wyniki dwóch największych takich firm w kraju: Votum i Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO). Przychody pierwszej wzrosły w ostatnich trzech latach o 60 proc., a zysk netto o 188 proc. Obroty drugiej wzrosły o 85 proc., a zysk o 136 proc. Więcej>>>

Rzecznik zwraca uwagę, że choć pozytywnie ocenia działalność kancelarii odszkodowawczych, to coraz ostrzejsza, po okresie hossy i dynamicznego rozwoju rynku, konkurencja w branży budzi niepokój. – Trwa poszukiwanie nowych obszarów działalności, które mają pomóc zwiększyć przychody. Obawiamy się, że potencjalne trudności finansowe mogą spowodować działania niekorzystne dla klientów – ocenia Aleksandra Wiktorow, rzecznik finansowy.