W Berlinie studenci mogą korzystać z bezpłatnych, dodatkowych zajęć z wybranych zagadnień prawa polskiego po swoich zajęciach, w piątki i soboty. Zajęcia odbywają się po polsku lub niemiecku, a każdy przedmiot kończy się napisaniem pracy lub egzaminem. - Częściowo w takich zajęciach uczestniczą niemieccy studenci, którą swoją przyszłość widzą we współpracy z Polską. Druga grupa to uczniowie z polskimi korzeniami, którzy dzięki znajomości języka mogą w przyszłości pośredniczyć w ściąganiu inwestorów do naszego kraju bądź pomagać Polakom w kontaktach z Niemcami - mówi Krzysztof Bramorski z kancelarii BSO Prawo i Podatki, wykładowca Szkoły Prawa Polskiego i inicjator akcji zbierania książek.
Jak pisze "Gazeta Wyborcza Wrocław", kancelaria BSO zwróciła się z prośbą do wszystkich wrocławskich kancelarii o oddanie niepotrzebnych podręczników, komentarzy do ustaw i każdej fachowej literatury, która może przydać się studentom.
- Pomocne będą nawet te częściowo zdezaktualizowane. Odnalezienie ewentualnych zmian byłoby wtedy zadaniem studenta - mówi prawnik.