Jak można przeczytać na stronie głównej portalu, jest on kompleksową, interaktywną i na bieżąco aktualizowaną bazą danych zawierającą informacje na temat orzeczeń sądów krajowych i międzynarodowych, decyzji i rekomendacji międzynarodowych organów praw człowieka, działań prawnych podejmowanych przez polskie i zagraniczne organizacje pozarządowe. Innowacyjnym elementem portalu jest możliwość komentowania wyroków i artykułów przez wszystkich zarejestrowanych użytkowników.
Zgdonie z intencja zepołu redagującego poatral, głównym celem projektu jest popularyzacja wiedzy oraz kształtowanie świadomości praw człowieka za pośrednictwem internetu. 

Projekt realizowany jest przez Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim i wspierany przez Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe (www.ceetrust.org).
Osobą odpowiedzialną za redagowanie strony jest Krzysztof Śmiszek, pracownik Zakładu Praw Człowieka WPiA UW oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego (ksmiszek@gmail.com). Zastąpił on na tym stanowisku dr Annę Śledzińską-Simon, która w latach 2008-2009 tworzyła i rozwijała portal pod kierunkiem rady programowej.

Więcej: www.prawaczlowieka.edu.pl