Jak informuje Naczelna Rada Adwokacka, do XXIV edycji Biegu Powstania Warszawskiego dołączy ponad 220-osobowa grupa adwokatów i aplikantów adwokackich z całej Polski. – Biegniemy w hołdzie naszym kolegom, którzy zginęli w Postaniu Warszawskim 70 lat temu – mówi adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, który również startuje w Biegu.
W zrywie z 1944 wzięło udział co najmniej 213 adwokatów i aplikantów adwokackich. Większość z nich zginęła. W czasie całej II wojny światowej zginęło 56 proc. adwokatów i 90 proc. aplikantów adwokackich. Jest to największa grupa zawodowa w Polsce, która poniosła tak wielką stratę podczas walki z okupantami.
Grupa Adwokatury Polskiej pobiegnie w specjalnie przygotowanych koszulkach, a po biegu będzie mogła odpocząć w „Strefie Adwokata”. Przed startem, rozgrzewkę poprowadzi Robert Korzeniowski. Niezależnie od dystansu, jaki zdecydują się przebiec uczestnicy (5 lub 10 km) na zwycięzcę czeka nagroda – puchar ufundowany przez Prezesa NRA. Wyróżniony zostanie też najstarszy oraz najmłodsi biegacze.