Jak informuje resort, dzięki tym nakładom ponad 11 mln spraw rozpatrzonych przez e- sąd, e-protokół w 239 sądach w ponad 2 tys. sal rozpraw, ponad 6 tys. spółek z o.o., jawnych i komandytowych zarejestrowanych w ciągu 24 godziny przez internet, dostęp do ponad 20 mln ksiąg wieczystych i KRS on – line, 92 punkty obsługi interesanta w sądach, spotkania edukacyjne dla młodzieży.
To tylko niektóre efekty działań zrealizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach projektów współfinansowanych przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – czytamy w komunikacie resortu. 
Z tych środków  w przestrzeni wymiaru sprawiedliwości zrealizowane zostały projekty związane z udostępnieniem drogą elektroniczną usług rejestrów sądowych m.in. KRS i KRK oraz modernizacją procesów zarządzania. Podjęto także szereg działań o charakterze informacyjno-edukacyjnym m.in. zorganizowano spotkania edukacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych, przeprowadzono szkolenia dla kadry orzekającej, a także zrealizowano kampanię promocyjną w mediach.

  LEX Touch Sigma>>>

MS podkreśla, że dzięki funduszom europejskim w wymiarze sprawiedliwości udało się usprawnić i poprawić jakość obsługi obywatela, a także zwiększyć dostępność świadczonych usług w szczególności drogą elektroniczną.  Wśród swoich sukcesów Ministerstwo Sprawiedliwości wymienia m.in. przyspieszenie procesu rejestracji wybranych typów podmiotów w KRS, usprawnienie postępowań sądowych poprzez zastosowanie nowoczesnych technik zapisu czynności sądowych (e-protokół) oraz udostępnienie on-line rejestru KRK. 
Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina przy okazji, że jest również beneficjentem środków unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. W latach tych wymiar sprawiedliwości pozyskał środki w łącznej wysokości 90,3 mln EUR (377,6 mln PLN).