Jeszcze w styczniu 2008 Biel Capital uplasował się na 2. miejscu rankingu doradców finansów tworzonego przez gazetę "Parkiet". Pół roku później był już na pierwszym miejscu razem z BRE Corporate Finance.  Tymczasem ze śledztwa przeprowadzonego przez "Puls Biznesu" wynika, że krakowska firma jest bankrutem, a kontrolujący ją Tomasz Biel z małżonką to oszuści skazywani prawomocnymi wyrokami i unikający płacenia długów - podaje "Puls Biznesu".

Na liście oszukanych przez Biel Capital firm jest m.in. Computer Plus Kraków, któremu BC miało pomóc przy wejsciu na GPW oraz Beef San, któremu BC doradzał przy jednej z emisji akcji. Po jej uplasowaniu Tomasz Biel pożyczył od giełdowej spółki 20 tys. zł i do dziś ich nie spłacił.  Tomasz Biel był wielokrotnie skazywany przez sąd na karę grzywny i więzienia w zaiweszeniu m.in. za zagarnięcie mienia społecznego, utrudnianie kontroli inspekcji pracy i oszustwa na szkody banków.

Biel Capital, który jeszcze do niedawna miał plany wejścia na New Connect jest bankrutem, którego majątek jest ponad dziesięć razy mniejszy niż długi. Na początku sierpnia majątek Biel Capital był wart jedynie 213,6 tys. zł, podczas gdy długi wynosiły 2,43 mln zł.

(Źródło: PB/GW/KW)