Jak przypomina Prokuratura Krajowa, informacje zawarte w oświadczeniu o stanie majątkowym prokuratora powszechnej jednostki organizacyjnej prokuratury, składanym zgodnie z obowiązkiem stanowionym w art. 104 § 1 ustawy - Prawo o prokuraturze, są podawane do wiadomości publicznej przez Prokuratora Krajowego, właściwych prokuratorów regionalnych i właściwych prokuratorów okręgowych w formie zapisu elektronicznego. Prokurator Krajowy publikuje na stronie internetowej Prokuratury Krajowej informacje zawarte w oświadczeniach o stanie majątkowym:
1) prokuratorów regionalnych;
2) prokuratorów Wydziałów Zamiejscowych Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej;
3) prokuratorów okręgowych.

Właściwy prokurator regionalny publikuje na stronie internetowej prokuratury regionalnej informacje zawarte w oświadczeniach o stanie majątkowym prokuratorów prokuratury regionalnej zaś właściwy prokurator okręgowy publikuje na stronie internetowej prokuratury okręgowej informacje zawarte w oświadczeniach o stanie majątkowym prokuratorów prokuratury okręgowej i prokuratorów prokuratur rejonowych na obszarze działania prokuratury okręgowej.

Publikacji podlegają informacje zawarte w oświadczeniach o stanie majątkowym prokuratorów złożone po dniu 31 grudnia 2015 r.

Zarządzenie w sprawie sposobu udostępniania oświadczeń o stanie majątkowym prokuratorów powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski wydał 10.05.2016 r. i bezpośrednio po tej dacie na stronie internetowej Prokuratury Krajowej sukcesywnie pojawiały się oświadczenia majątkowe prokuratorów, których oświadczenia zgodnie z zarządzeniem winny być publikowane na tej stronie. Nie jest zatem prawdziwa informacja, która w dniu dzisiejszym, pojawiła się w mediach, że oświadczenia majątkowe składane przez prokuratorów dopiero teraz zostały opublikowane na stronie internetowej Prokuratury Krajowej.

Z informacji PK wynika, że na wniosek prokuratora, który złożył oświadczenie, prokurator przełożony może podjąć decyzję o objęciu informacji zawartych w oświadczeniu ochroną przewidzianą dla informacji niejawnych, jeżeli ujawnienie takich informacji mogłoby powodować zagrożenie dla prokuratorów lub osób dla niego najbliższych.

W Prokuratorze Krajowej na 178 oświadczeń majątkowych, 28 prokuratorów złożyło wniosek o utajnienie ich oświadczeń majątkowych. Pięć z tych wniosków zostało rozpoznanych pozytywnie. Pozostałe zostały rozpatrzone negatywnie i dane zawarte w tych oświadczeniach są jawne i dostępne na stronie internetowej Prokuratury Krajowej.