- Przyjęcie Pawła to kolejny krok zmierzający do wzmocnienia naszej obecności na polskim rynku. Dzięki partnerom z międzynarodowym doświadczeniem, takim jak on, będziemy mogli lepiej doradzać naszym klientom w zakresie transakcji zagranicznych - komentuje Christoph Lindinger, partner zarządzający w Schoenherr.
Paweł Halwa, lat 36, współpracował ostatnio z warszawskim biurem kancelarii Salans, gdzie specjalizował się w prawie spółek i papierów wartościowych, w tym w obszarach takich jak restrukturyzacje, transakcje fuzji i przejęć, spory z zakresu prawa spółek oraz rynki kapitałowe. Doradzał klientom z branż takich jak mediowa, motoryzacyjna, papiernicza i opakowaniowa oraz zasobów naturalnych. Poprzednio zdobywał doświadczenie w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka oraz w Ernst & Young. Paweł Halwa jest autorem książek i artykułów na temat prawa spółek i rynku kapitałowego.
- Pozycja wypracowana przez kancelarię Schoenherr w Europie Środkowo-Wschodniej to doskonały punkt wyjścia dla dalszego rozwoju biura w Warszawie. Dzięki niej mamy wyjątkowe kompetencje pozwalające nam z powodzeniem doradzać firmom, które chcą wykorzystać możliwości, jakie daje Warszawa jako jedno z centrów biznesowych w regionie. Coraz więcej zagranicznych firm interesuje się Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie jako preferowanym rynkiem kapitałowym. Schoenherr jest również idealnym doradcą prawnym dla polskich firm, które planują inwestycje i rozwój w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Paweł Halwa.
W kwietniu Schoenherr ogłosił inne wzmocnienia w zespole warszawskiego biura. Na stanowisku partnera została zatrudniona Katarzyna Terlecka, dotychczas w Allen & Overy. Z Wiednia przenosi się natomiast Florian Cvak, nowy partner zarządzający. Dzięki dołączeniu nowych partnerów o międzynarodowym doświadczeniu kancelaria zamierza wzmocnić swoją pozycję na polskim rynku, w szczególności w segmencie obsługi transakcji międzynarodowych.
Działające od 2009 r. warszawskie biuro Schoenherr specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie prawa handlowego, fuzji i przejęć, zamówień publicznych, prawa własności intelektualnej, a także w doradztwie prawnym dla branż takich jak nieruchomości, bankowość i finanse, energia i teleinformatyka. Lokalny zespół prawników doradza polskim i zagranicznym klientom w zakresie inwestycji w Polsce oraz transakcji międzynarodowych. Warszawskie biuro Schoenherr ma szczególnie bogate doświadczenie w obsłudze restrukturyzacji, branży energetycznej, w tym budowy farm wiatrowych.