Nowy operator wydał we wtorek komunikat, w którym zapewnia, że ma pełną gotowość operacyjną. - 7,5 tys. placówek przygotowanych do dostarczania korespondencji na rzecz sądów powszechnych i prokuratur, a ich lista jest dostępna w interaktywnej wyszukiwarce na stronach www.pgpsa.pl - czytamy w komunikacie.
Polska Grupa Pocztowa podpisała 18 grudnia 2013 roku umowy ze Skarbem Państwa – Sądem Apelacyjnym w Krakowie oraz Prokuratorem Generalnym na obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur.
Dwuletni kontrakt, który wszedł w życie od stycznia 2014 roku, jest wart ok. 500 mln złotych. PGP doręczy w trakcie obowiązywania umów ponad 100 mln przesyłek, czyli przeciętnie ponad 4 mln listów, paczek oraz przesyłek kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym miesięcznie.
Umowa będzie realizowana we współpracy z InPost oraz siecią ponad 5000 placówek RUCH.
- Jesteśmy gotowi do realizacji nawet tak dużego kontraktu – w 2013 roku obsłużyliśmy 240 mln przesyłek. Mamy doskonale przygotowane zasoby technologiczne, nowoczesną sortownię i świetną logistykę – w Paczkomatach 98 proc. przesyłek dostarczanych jest w ciągu 24 godzin. Dzięki zaoferowanej technologii sądy i prokuratury będą mogły nie tylko uzyskać dostęp do technologii, z której dotychczas nie miały możliwości korzystać.
Dzięki nam instytucje te będą mogły łatwiej generować korespondencję, co oszczędzi czas pracowników i wpłynie na redukcję kosztów procesowych. Z pewnością będziemy zatrudniać nowych doręczycieli i tworzyć miejsca pracy, zwłaszcza w obliczu zwolnień w Poczcie Polskiej –
mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.
- Mierzymy się z zaskakującym wyzwaniem. Nie tylko musimy udowodnić, że prywatny operator potrafi równie dobrze, a nawet lepiej obsługiwać korespondencję awizowaną. Trudniejszą kwestią stało się przełamywanie stereotypów i przyzwyczajeń, włącznie z tym, iż osoba mająca w dłoni stempel jest bardziej godna zaufania. Podejmujemy się tej rewolucji, apelujemy jednak o więcej obiektywizmu i rzetelnej oceny, a nie tworzenie niepotrzebnych barier mentalnych. Zwłaszcza, że wiele placówek Poczty Polskiej na terenach wiejskich znajduje się w sklepikach spożywczych czy papierniczych i nikt nie kwestionuje bezpieczeństwa korespondencji czy uczciwości pracowników takich punktów. My postawimy na wzrost efektywności dostarczanej korespondencji – dzięki czemu Polaków przestanie
prześladować awizo pocztowe – komentuje Leszek Żebrowski, prezes zarządu PGP.
- Placówka RUCHu kojarzy się Polakom z bliskością i szybkością obsługi. Nie dość, że jest długo czynna, to zwykle jest po drodze. Tak właśnie powinniśmy odbierać nowy rozdział w dostarczaniu przesyłek zarówno listownych jak i paczek w Polsce. Podobne rozwiązania już dawno zostały zastosowane przykładowo w Szwecji czy Niemczech i nie tylko nie budzą żadnych kontrowersji, a wręcz ułatwiają życie klientom. Pracownicy placówek RUCH są przygotowani i przeszkoleni w zakresie obsługi korespondencji, stosując jednocześnie zasady właściwego wydawania i przechowywania przesyłek awizowanych – dodaje Igor Chalupec, prezes RUCH S.A.
Nowy operator deklaruje gotowość do dostarczania sądowej poczty
Polska Grupa Pocztowa, nowy doręczyciel przesyłek sądowych, zapewnia, że jest w gotowości do podjęcia nowego zadania. Firma podkreśla, że dochowa poufności oraz zasad bezpieczeństwa.