Kancelaria Balcar Polanský Eversheds wzmocniła obecność globalnej sieci firm prawniczych Eversheds International w Europie Centralnej. Tym samym liczba biur sieci zwiększyła się o kolejne dwa, należące do Balcar Polanský - w czeskiej Pradze i słowackiej Bratysławie, osiągając liczbę 34.

Kancelaria Balcar Polanský została założona w 1990 jako jedna z pierwszych w post-komunistycznej Czechosłowacji. Pracuje w niej 9 partnerów i 32 prawników. Alan Jenkins, Przewodniczący Eversheds odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój sieci, stwierdził, że obecność Eversheds w tak atrakcyjnym dla zagranicznych inwestycji regionie jest naturalną odpowiedzią na zapotrzebowanie działających tutaj klientów sieci.

Mimo że większość obrotów Balcar Polanský Eversheds jest generowana przez obsługę prawną transakcji łączenia i nabywania spółek oraz spraw sądowych, to kancelaria świadczy również usługi w wielu innych zakresach prawa gospodarczego, co pozwala na obsługę firm międzynarodowych. Balcar Polanský Eversheds cieszy się szczególnie dobrą reputacją w zakresie prawa spółek i prawa finansowego. W Polsce w sieci Eversheds jest kancelaria mec. Krzysztofa Wierzbowskiego, Wierzbowski Eversheds.