- Jacek i Cezary są związani z PwC od wielu lat i jestem przekonany, że poradzą sobie w nowych rolach. Rozwój naszej praktyki prawnej jest częścią całościowej strategii PwC w Polsce na kolejne lata. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa doradztwo prawne w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw, fuzji i przejęć, a także regulacji i transformacji cyfrowej – mówi Tomasz Barańczyk, partner zarządzający działem prawno-podatkowym w PwC Polska.

Jacek Pawłowski specjalizuje się w prawie spółek, prawie handlowym i cywilnym. Przeprowadził szereg transakcji fuzji i przejęć, restrukturyzacji grup kapitałowych oraz prowadzi bieżącą obsługę polskich i międzynarodowych firm w zakresie prawa cywilnego, handlowego i korporacyjnego.

W ramach praktyki fuzji i przejęć prowadził i koordynował liczne procesy badania prawnego due diligence, w tym w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wspiera również przedsiębiorców zarządzających swoimi grupami kapitałowymi z Polski w ich ekspansji do innych państw oraz polskie firmy rodzinne w projektach planowania sukcesji polegających na zaplanowaniu i wdrożeniu przekazania biznesu rodzinnego kolejnemu pokoleniu.

Posiada ponad 16 lat doświadczenia, które zdobył w renomowanych kancelariach prawnych. Jest radcą prawnym, ukończył dwa kierunki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (Prawo i Stosunki Międzynarodowe) oraz studiował w Niemczech na Otto-Friedrich Universität w Bambergu.

Cezary Żelaźnicki specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa spółek, prawa handlowego, prawa cywilnego oraz prawa pracy. Prowadził projekty fuzji i przejęć spółek kapitałowych. Koordynował prace związane z restrukturyzacjami działalności grup kapitałowych w Polsce i zagranicą, a także projekty dotyczące obsługi bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. W ramach praktyki korporacyjnej Mec. Żelaźnicki specjalizuje się w procesach podziałów, połączeń i przekształceń spółek – w ostatnich latach doradzał w dużych procesach połączeń transgranicznych spółek z rożnych jurysdykcji, koordynując prace zespołów prawników w Polsce i za granicą. 
Zajmuje się również doradztwem regulacyjnym, m.in. w zakresie prawa konsumenckiego, transportowego oraz gier hazardowych.

Ma doświadczenie w świadczeniu usług na rzecz przedsiębiorstw z sektora FMCG. Jest autorem wielu publikacji prasowych i książkowych z zakresu prawa handlowego i międzynarodowego. Jest radcą prawnym. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz uzyskał Absolutorium Instytutu Prawa Międzynarodowego i Porównawczego Catholic University of America w Waszyngtonie. Pracował w renomowanych kancelariach prawniczych w Warszawie, Waszyngtonie i Londynie.