Jak podkreśla kancelaria, dzięki nowym prawnikom wzmocnione zostały zespoły Tech & Comms, zespół prawa pracy oraz z zakresu doradztwa podatkowego.

Dr Agnieszka Besiekierska jest adwokatem, conusel w zespole Tech & Comms. Agnieszka jest cenionym prawnikiem z ponaddziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie prawa internetowego, e-commerce, IT i prawa telekomunikacyjnego. Doradza przedsiębiorcom, największym spółkom z sektora informatycznego i nowych technologii. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa telekomunikacyjnego, projektów IT oraz szeroko rozumianego prawa Internetu. Często doradza przy pionierskich projektach na polskim rynku. Była kilkakrotnie delegowana do pracy bezpośrednio u klientów, dzięki czemu zna i rozumie specyfikę pracy prawników w działach prawnych firm. Posiada doświadczenie zarówno w zakresie dużych mulitjurysdykcyjnych projektów, jak również w bieżącym doradztwie.

Paulina Grotkowska jest adwokatem, associate w zespole prawa pracy. Od ponad dziewięciu lat specjalizuje się w zakresie doradztwa dotyczącego indywidualnych i zbiorowych stosunków pracy.  Brała udział w transakcjach fuzji i przejęć, wprowadzaniu spółek na giełdę, projektach restrukturyzacyjnych zakładów pracy, analizując m.in. zgodność działalności przedsiębiorców z wymogami prawa pracy, doradzając w kwestiach związanych z transferem zakładów pracy, zwolnieniami grupowymi, programami dobrowolnych odejść oraz alokacją wewnętrzną. Doradza również klientom w sprawach związanych z bieżącą działalnością spółek, w szczególności związanych z zatrudnieniem kadry menedżerskiej oraz delegacją do pracy za granicę. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.  

Marcin Eckert jest radcą prawnym, senior associate w zespole prawa podatkowego. Od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w zakresie podatków dochodowych, międzynarodowym prawie podatkowym i szeroko rozumianej tematyce zatrudnienia i prawa pracy. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa dotyczącego usług związanych z optymalizacją podatkową dla spółek, doradztwa dotyczącego kwestii pracowniczych, planów motywacyjnych, świadczeń pracowniczych, usług związanych z globalną mobilnością pracowników, planowania podatkowego dla przedsiębiorców. Będąc dyrektorem departamentów podatkowych oraz w ramach własnej praktyki, świadczył pełen zakres usług doradztwa podatkowego, w tym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, cen transferowych, doradztwa VAT etc. Reprezentuje klientów w sądach administracyjnych, w tym w NSA, w różnych sprawach podatkowych i z zakresu ubezpieczeń społecznych. Posiada także duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sprawach skarbowych oraz kontaktach z administracją podatkową i rządową.

- Jest nam niezmiernie miło powitać w naszym gronie doświadczonych i rozpoznawalnych na rynku prawników, ekspertów w swoich dziedzinach prawa. Praktyka Tech & Comms oraz doradztwo w zakresie prawa pracy i doradztwa podatkowego to dziedziny nierozerwalnie związane z działalnością naszych klientów. W każdej z wymienionych dziedzin dysponujemy zespołami doskonałych prawników świadczących usługi najwyższej jakości, zarówno w Polsce, jak i na świecie, dlatego jesteśmy dumni, że Agnieszka Besiekierska, ekspert zakresie prawa internetowego, IT i prawa telekomunikacyjnego, Paulina Grotkowska, która posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa pracy oraz Marcin Eckert zajmujący się od wielu lat programami motywacyjnymi i optymalizacją podatkową dołączyli do naszego zespołu.
Zależy nam, aby nasi klienci otrzymywali porady prawne najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że wzmocnienie naszego zespołu o nowych prawników przyczyni się zarówno do rozbudowy portfolio klientów, jak i rozwoju poszczególnych praktyk  – komentuje Sławomir Szepietowski, partner zarządzający polskim biurem Bird & Bird.
 


Masz małą kancelarię radcowską? Sprawdź naszą ofertę na specjalne pakiety LEX
Kompletna baza prawa, orzeczeń i piśmiennictwa
Moduły komentarzy, monografii i procedur
Specjalna oferta cenowa
Elastyczne pakiety
Szkolenie