W ostatnich dniach uroczyste ślubowania odbyły się m.in. w Łodzi, Olsztynie, Gdańsku, Bielsku Białej, Krakowie, Koszalinie.

Izba łódzka ma 72 nowych adwokatów. Uroczystość ślubowania odbyła się 7 lipca br. w Teatrze Muzycznym. Spośród wszystkich ślubujących, podczas uroczystości nagrodzono osoby, które uzyskały najlepsze wyniki z egzaminu adwokackiego. Nagrodami wyróżniono adw. Julię Tarkowską-Sośnicką (średnia 4,6), adw. Rafaela Porosa (średnia 4,6) oraz adw. Marcina Bocheńskiego (średnia 4,4). Jedną z nagród były wręczone przekazane przez wydawnictwo Wolters Kluwer nagrody książkowe. Wolters Kluwer ufundował także wszystkim nowy adwokatom upominki w postaci bezpłatnych, czasowych dostępów do systemów informacji prawniczych.
Podobne nagrody i upominki otrzymują też nowi członkowie samorządu w innych izbach.

W izbie olsztyńskiej uroczystość ślubowania adwokackiego 23 nowych adwokatów odbyła się 28 czerwca. Dziekan ORA pogratulował nowym adwokatom pomyślnie zdanego egzaminu, podkreślając przy tym, iż w olsztyńskiej izbie adwokackiej w roku 2017 wszyscy aplikanci zdali egzamin adwokacki, co jest powodem do dumy nie tylko dla nich, ale także dla ich wykładowców i patronów oraz dla całej izby.

Również 28 czerwca odbyło się ślubowanie 132 krakowskich adwokatów. Uroczystość zorganizowano w  Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, a jednym z jej uczestników był adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Świętokrzyska Izba Adwokacka przyjęła w swe szeregi 34 młodych adwokatów, którzy w marcu tego roku złożyli egzamin zawodowy z wynikiem pozytywnym. Uroczystość ślubowania odbyła się 12 lipca w wypełnionej po brzegi Sali Portretowej Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Adw. Maciej Zwierzchowski, adw. Robert Kozubek i adw. Karolina Pietrzak – Radosz, którzy najlepiej zdali egzamin zawodowy, otrzymali od Wydawnictwa Wolters Kluwer nagrody książkowe, a każdy ze ślubujących otrzymał miesięczny, bezpłatny dostęp do systemu informacji prawnej LEX.

Izba szczecińska powiększyła się o 38 nowych adwokatów. Uroczyste ślubowanie odbyło się w dniu 8 lipca 2017 r. w Sali Kongresowej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Katowicka izba przyjęła w swoje szeregi 135  nowych adwokatów. Uroczyste ślubowanie odbyło się 29 czerwca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie najlepszym z najlepszych - adw. Piotrowi Sampolskiemu oraz adw. Szymonowi Solarskiemu nagrody w postaci togi adwokackiej oraz nagród od wydawnictw prawniczych.

Uroczyste ślubowanie 10 adwokatów, którzy w marcu tego roku złożyli egzamin zawodowy odbyło się 7 lipca 2017 r.  w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie.

Na zdjęciu ślubowanie adwokatów w Bielsku Białej