Zdaniem autorek wydanej właśnie książki Metodyka sporządzania umów gospodarczych, każda osoba zajmująca się choćby w niewielkim wycinku  swojej praktyki przygotowaniem umów, powinna przede wszystkim poznać pewne ogólne schematy ich sporządzania. - Wiedza o pewnych wytycznych w ramach procesu sporządzania umowy może pomóc zaoszczędzić czas, a przede wszystkim ułatwić skonstruowanie kontraktu kompletnego pod względem formalnym i jednocześnie odzwierciedlającego rzeczywistą wolę jego stron - czytamy we wstępie do publikacji.
Jej autorki podkreślają, że znajomość ogólnych schematów opracowywania umów w obrocie gospodarczym, a także wiedza, na co zwrócić uwagę, aby sporządzić umowę kompletną pod względem formalnym, a jednocześnie odzwierciedlającą wolę jej stron, są niezbędne wszystkim osobom, które biorą udział w ich negocjowaniu bądź opiniowaniu.

imagesViewer

Jak zaznacza wydawca, publikacja zawiera przystępne omówienie wielu rodzajów umów, z jakimi można spotkać się w praktyce obrotu. Wzory klauzul umownych przedstawiono w sposób praktyczny, z objaśnieniem i wskazaniem wariantów stosowanych w określonych sytuacjach. Dodatkowo uwzględniono orzecznictwo Sądu Najwyższego, które ukształtowało praktykę interpretacji klauzul wzbudzających wątpliwości w określonych sytuacjach.
- Autorki zawarły w niej zarówno zwięzłe omówienie istotnych zagadnień stosunku zobowiązaniowego i oświadczenia woli, jak i wiele konkretnych przykładów obrazujących praktyczne konsekwencje stosowania przedstawionych rozwiązań. W obecnym wydaniu dodano nowe przykłady umów, m.in. pożyczki, barteru, franchisingu, inkasa, które będą przydatne w praktyce, jak również takie, których przygotowanie może sprawiać trudności – czytamy w informacji o nowej książce.

Według autorek i wydawcy książka skierowana jest w szczególności do aplikantów, którzy podczas odbywania aplikacji powinni zdobyć podstawową wiedzę o technice sporządzania umów, aby później doskonalić się w tej materii. Opracowanie adresowane jest również do prawników praktyków mających do czynienia z obrotem gospodarczym, którzy mają szansę ulepszyć wypracowane już techniki lub zwrócić uwagę na te elementy, które dotychczas były pomijane.

Więcej o publikacji>>>