Pierwsza z decyzji dotyczy przejęcia przez Getin Holding kontroli nad VB Leasing Polska. Getin Holding stoi na czele grupy kapitałowej, która zajmuje się głownie świadczeniem usług bankowych, pośrednictwa finansowego oraz usług leasingowych. VB Leasing Polska to podmiot zależny spółki VB Leasing International Holding. Stoi ona na czele grupy kapitałowej, której podmioty świadczą usługi leasingu.

Zgodę otrzymała również spółka W.C. Holdings. Nie prowadzi ona obecnie żadnej działalności, jej właścicielem jest William Vernon Carey. Będzie mogła przejąć Przedsiębiorstwo Janus – ogólnopolskiego hurtowego dystrybutora alkoholu.

Dwie zgody otrzymała spółka Innova Phoenix, która może przejąć Rieber Foods Polska i Bakalland. Innova Phoenix należy do grupy kapitałowej funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Innova Capital - właściciela takich spółek jak Libet (producent kostki brukowej), Expander Advisors (doradztwo finansowe), a także współkontrolującego m.in. Wirtualną Polskę i Meritum Bank. Rieber Foods Polska prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży produktów spożywczych. Jest właścicielem marek: Delecta, Anatol, Zagłoba i Si Mexico. Bakalland produkuje i sprzedaje m.in. bakalie, płatki śniadaniowe, batony zbożowe, pod markami Bakalland, Pifo, Orico, Fresco, Mr Breakfast oraz własnymi sieci handlowych.

Kolejna decyzja dotyczy spółki Flarna Polska. Wchodzi ona w skład grupy kapitałowej, na czele której stoi fundusz typu private equity ARX Equity Partners. W Polsce jest on m.in. właścicielem spółki Kakadu, zajmującej się sprzedażą artykułów zoologicznych. Przejmowanym przedsiębiorcą jest Anwis Polska, który produkuje przesłony okienne.
Ostatnia z wydanych decyzji dotyczy Starwood Capital Group Global. Spółka zajmuje się inwestycjami w nieruchomości oraz w sektorze energetycznym. Razem z podmiotami zależnymi tworzy grupę inwestycyjną Starwood. W Polsce posiada hotele, działające pod markami: Campanile, Premiere Classe i Golden Tulip. Będzie mogła nabyć część mienia w postaci następujących budynków: Katowice Business Point w Katowicach oraz Marynarska 12 i Łopuszańska Business Park w Warszawie. Należą one do grupy Ghelamco - europejskiego inwestora i dewelopera.
Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.
Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.