W tym roku wyróżnienia przyznawane przez tygodnik „Newsweek” i Fundację im. Teresy Torańskiej wręczono w czterech kategoriach. Nagrodę za „Najlepsze w Internecie” otrzymał Konrad Kruczkowski, autor bloga „Halo Ziemia”. Wyróżniony został jego reportaż „Jesteśmy głusi” o życiu rodziców i ich dzieci, które nie słyszą. Autorem najlepszego materiału dziennikarskiego został reporter „Dużego Formatu” Tomasz Kwaśniewski. Kapituła konkursu doceniła jego reportaż „Mój dziadek wyklęty”. Nagrodę za najlepszą książkę - „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia” otrzymał Witold Szabłowski, również reporter „Dużego Formatu”.

Za działalność społeczną nagrodzono prof. Andrzeja Rzeplińskiego prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz Adama Bodnara rzecznika praw obywatelskich.
- To niewątpliwie jedno z najważniejszych wyróżnień w mojej pracy na rzecz praw człowieka. Jestem ogromnie wdzięczny szanownej kapitule i redakcji „Newsweeka”. Przyjąłem jednak zasadę, że jako rzecznik praw obywatelskich nie będę przyjmował żadnych nagród związanych z moją działalnością zawodową. Traktuję to jako kwestię standardów i czegoś, co nazwałbym powściągliwością i troską o zachowanie bezstronności– zaznaczył Adam Bodnar.

Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej od czterech lat przyznają tygodnik „Newsweek” i Fundacja im. Teresy Torańskiej. Ma propagować kulturę słowa w życiu publicznym a także promować autorów znaczących materiałów dziennikarskich i ludzi szerzących postawy obywatelskie.