Jak informuje MS, Informatory w łącznym nakładzie 4400 egzemplarzy w tym miesiącu  zostały rozdystrybuowane do wszystkich sądów apelacyjnych z prośbą o przekazanie do sądów niższego szczebla, w szczególności do sądów rejonowych.
Informatory powinny być dostępne w biurach podawczych, punktach obsługi interesanta, bądź też w sekretariatach wydziałów karnych lub rodzinnych lub też zespołach kuratorskiej służby sądowej.
W Informatorze znalazły się m.in.: opis pierwszych kroków dla zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwa, informacje dotyczące znowelizowanej procedury Niebieskie Karty, opis podstawowych uprawnień osoby doznającej przemocy w postępowaniu karnym (przed Policją, prokuratorem oraz sądem), w postępowaniu rodzinnym w zakresie opieki nad dziećmi oraz sprawami między małżonkami (przed sądem), w postępowaniu cywilnym (przed sądem), czy też opis uprawnień w zakresie pomocy społecznej. Nadto, na końcu Informatora znajdują się wzory podstawowych pism, przydatnych osobie dotkniętej przemocą w rodzinie.
Jak zaznacza MS, materiał możne być kopiowany, powielany, umieszczany na stornach internetowych, przechowywany w systemach wyszukiwania lub przekazywany w dowolnej formie i dowolnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi, za pośrednictwem fotokopiarek czy też w inny sposób, w celu udostępniania osobom dotkniętym przemocą w rodzinie lub dla potrzeb służb, podmiotów oraz instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.