- Kancelaria Magnusson oferuje zintegrowane usługi prawnicze w krajach regionu Morza Bałtyckiego. Otwarcie biura w St. Petersburgu umocni pozycję kancelarii w regionie, a szczególnie na terenie Rosji - czytamy w ogłoszonym  komunikacie.
Kaszkin i Partnerzy to czołowa rosyjska firma prawnicza, oferująca pomoc prawną przede wszystkim na północnym wschodzie Rosji. Powstała w roku 2001, a jej kluczowe dziedziny praktyki to m.in. nieruchomości, budownictwo, sprawy korporacyjne, fuzje i przejęcia, oraz rozstrzyganie sporów sądowych i arbitrażowych. Partner oraz założyciel kancelarii Denis Kaszkin kieruje zespołem liczącym 22 prawników, w tym łącznie 3 partnerów.
Magnusson oferuje usługi prawnicze w Rosji od roku 2005, kiedy to rozpoczęło działalność biuro kancelarii w Moskwie. Moskiewski zespół świadczy pomoc prawną dla wiodących rosyjskich i międzynarodowych firm prowadzących projekty na terenie całej Rosji. Posiada bogate doświadczenia w koordynacji pomocy prawnej na terenie krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.
- To krok milowy w rozwoju usług kancelarii w Rosji oraz na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw. Z ogromną radością witamy koleżanki i kolegów w St. Petersburgu”, skomentował Per Magnusson, senior partner. - Dzięki Magnusson zyskujemy dostęp do szerokiej sieci międzynarodowych kontaktów. Łatwiej nam również będzie pozyskiwać obsługę prawną projektów o charakterze transgranicznym, o co zamierzamy zabiegać we współpracy z wszystkimi biurami Magnusson”, powiedział Denis Kaszkin, założyciel kancelarii Kaszkin i Partnerzy.
Jak informuej kancelaria, to kolejny krok w rozwoju Magnusson. Przed uruchomieniem praktyki w St. Petersburgu, w październiku 2013 r. kancelaria otworzyła biuro w Kijowie zatrudniające 10 prawników.