Octava S.A. to polski inwestor finansowy działający w sektorze nieruchomości, spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przez spółki zależne funduszu inwestycyjnego Octava FIZAN, powiązanego z Octavą, doszło do zakupu budynków biurowych w Polsce: budynku Obrzeżna znajdującego się w Warszawie oraz Baltic Business Centre znajdującego się w Gdyni, od litewskiego funduszu nieruchomości BPT Optima zarządzanego przez Northern Horizon Capital.
Budynek Obrzeżna, zlokalizowany w dzielnicy Mokotów, obejmuje 9.600 mkw. powierzchni biurowej. Baltic Business Center jest zlokalizowany w centrum Gdyni i dysponuje 11.300 mkw. powierzchni biurowej. Zamknięcie transakcji sprzedaży nastąpiło w styczniu 2015 r.
Kancelaria Magnusson świadczyła na rzecz Octava kompleksową obsługę prawną transakcji, w tym w związku z badaniem prawnym nieruchomości, oraz sporządzeniem, negocjowaniem i podpisaniem umów sprzedaży wraz z umowami towarzyszącymi.
Jak informuje kancelaria, zespołem Magnusson doradzającym na rzecz Octava kierowała partner Katarzyna Sawa-Rybaczek. W skład zespołu wchodzili partner Przemysław Kastyak oraz prawnicy: adwokat Małgorzata Błahuciak, radca prawny Tomasz Rysiak, radca prawny Witold Jarzyński, oraz aplikanci adwokaccy: Zuzanna Wencel-Czuryszkiewicz, Izabela Żmijewska i Kamil Stelmach.
- Pomyślne zakończenie transakcji na rzecz Octava po wielu miesiącach trudnych negocjacji jest dla nas ogromną satysfakcją, w szczególności biorąc pod uwagę skomplikowane aspekty prawne związane z portfelowym zakupem dwóch odrębnych projektów biurowych. Jest to kolejna transakcja nieruchomościowa dużej wagi, jaką Magnusson przeprowadził na przestrzeni ostatnich miesięc - komentuje Katarzyna Sawa-Rybaczek, partner w kancelarii Magnusson.