Jak informuje kancelaria, Linklaters działała na rzecz jednego z funduszy inwestycyjnych typu REIT należących do W. P. Carey w związku z transakcją sprzedaży i najmu zwrotnego (ang. sale and lease-back) obiektu biurowego przeznaczonego na działalność badawczo-rozwojową. Wartość transakcji zawartej pomiędzy funduszem W.P. Carey oraz Nokia Solutions and Networks wyniosła 9,7 mln EUR. Jest to druga transakcja zrealizowana w Polsce przez W. P. Carey w tym roku – pierwszą było nabycie biurowca Lipowy Office Park w Warszawie, w którym mieści się centrala Banku Pekao SA.
Biuro Linklaters w Warszawie było zaangażowane we wszystkie aspekty transakcji – od analizy prawnej, poprzez wynegocjowanie dokumentów transakcji, aż do jej podpisania i zamknięcia. Za doradztwo prawne przy transakcji odpowiadali Janusz Dzianachowski, Managing Associate i Michał Matera, Senior Associate z praktyki prawa nieruchomości Linklaters, we współpracy z Reed Smith LLP, amerykańskimi doradcami prawnymi W. P. Carey.
Jak informuje kancelaria, w obiekcie o powierzchni 5508 m kw. pracuje obecnie około 300 inżynierów, zatrudnionych w oddziale firmy Nokia zajmującym się infrastrukturą sieciowo-telekomunikacyjną.