Jak przypomina kancelaria, serię największych transakcji obsługiwanych przez Linklaters rozpoczęła sprzedaż Silesia City Center, jednego z największych centrów handlowych w Polsce. Wartość transakcji wyniosła 412 milionów euro. Było to największe przejęcie w sektorze nieruchomości nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 2013 roku.
- Sprzedaż katowickiego centrum obrazuje ciekawy trend w sektorze nieruchomości komercyjnych. Centra handlowe, wybudowane w większości w ciągu ostatnich kilkunastu lat, masowo zmieniają właścicieli. Dotychczasowi inwestorzy oraz deweloperzy gromadzą środki do budowy kolejnych obiektów lub inwestycji w inne aktywa. W przyszłym roku spodziewamy się wielu transakcji w tym segmencie rynku, prawnikom nie zabraknie też pracy przy innych typach projektów w szeroko rozumianym sektorze nieruchomości - mówi Artur Kulawski, partner zarządzający warszawskim biurem Linklaters, kierujący praktyką nieruchomości.
W 2013 kancelaria wynegocjowała i podpisała również umowę zakupu Emitela, będącego właścicielem i operatorem ogólnopolskiej infrastruktury nadawczej. Mimo, że wartość transakcji nie została ujawniona, przejęcie uznano za największą transakcję z udziałem private equity w historii polskiego rynku. 
- Na polski rynek wkroczył kolejny globalny fundusz infrastrukturalny. Myślę, że w ślad za Alinda Capital Partners pójdą inni inwestorzy finansowi, gdyż zarówno w Polsce jak i w całym regionie CEE w 2014 szykuje się kilka atrakcyjnych podmiotów do przejęcia, a oczekiwane ożywienie gospodarcze wpłynie pozytywnie na poziom aktywności na rynku private equity. To oczywiście również dobra wiadomość dla naszego wyspecjalizowanego teamu private equity w kancelarii - komentuje Tomasz Żórawski, partner kierujący praktyką private equity na Europę Środkowo-Wschodnią w Linklaters.
Ponadto, zespół ds. rynku kapitałowego doradzał Skarbowi Państwa przy debiucie giełdowym Energi. Była to największa pierwsza oferta publiczna akcji w Polsce w 2013 roku. Jej wartość wyniosła ponad 2 miliardy zł.
- Debiut Energi to jedna z ostatnich spektakularnych prywatyzacji na polskim rynku i być może jedna z ostatnich dużych ofert publicznych w najbliższym czasie. Przed warszawską giełdą stoi potężne wyzwanie wdrożenia strategii rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej, która zapewni podaż i popyt na akcje ze strony międzynarodowych graczy - mówi dr Cezary Wiśniewski, senior partner w warszawskim biurze Linklaters.    
W 2013 roku dynamicznie rozwijał się również dział obsługujący transakcje w regionie CEE, w którego skład wchodzą polscy i angielscy prawnicy warszawskiego biura Linklaters. Kancelaria doradzała m.in. Gorenje, największemu słoweńskiemu producentowi urządzeń gospodarstwa domowego, w związku z dopuszczeniem jego akcji do obrotu na giełdach w Warszawie i Lublanie oraz na rzecz tureckiej giełdy, Borsa Istanbul, w zakresie ustanowienia partnerstwa strategicznego z Nasdaq OMX Group.