Jak informuje kancelaria,  w efekcie przejęcia PZU zostanie największym ubezpieczycielem w regionie krajów bałtyckich. Ostateczne zamknięcie transakcji uzależnione jest od uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych.
Zespół prawników warszawskiego i londyńskiego biura Linklaters doradzał klientowi we wszystkich aspektach prawnych, regulacyjnych i podatkowych transakcji. Jednym z istotniejszych wyzwań podczas prac nad przejęciami była koordynacja zespołów lokalnych kancelarii w krajach bałtyckich.
Pracami zespołu kierowali Daniel Cousens, partner, oraz Marcin Schulz, managing associate w dziale korporacyjnym kancelarii.
Marcin Schulz powiedział: Przejęcie przez PZU działalności RSA w krajach bałtyckich i w Polsce jest ważnym krokiem w kierunku realizacji strategii rozwoju Grupy PZU. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak istotnym procesie.
- Powodzenie projektu zawdzięczamy dobrej organizacji pracy i zaangażowaniu zespołu PZU oraz wszystkich doradców, zarówno w Polsce, krajach bałtyckich jak i Londynie  – dodał Daniel Cousens.