Wybory europosłów do Parlamentu Europejskiego odbędą sie 22-25 maja 2014 r. Projekt zakłada, że limit wydatków komitetu wyborczego będzie określany proporcjonalnie do liczby wyborców w okręgach, w których komitet zarejestrował listy kandydatów. Będzie on stanowił iloczyn liczby tych wyborców oraz kwoty 60 groszy przypadającej na każdego wyborcę w kraju ujętego w rejestrze wyborców (określonej w art. 337 § 1 pkt 1 Kodeksu wyborczego). Przy założeniu, że komitet wyborczy zarejestruje kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, limit wydatków wynosił będzie około 18 mln złotych.
Dodatkowo na podstawie zmienianego Kodeksu wyborczego Państwowa Komisja Wyborcza, w terminie 14 dni od dnia zarządzenia wyborów, ogłaszać będzie w formie komunikatu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” oraz zamieszczać w Biuletynie Informacji Publicznej nie tylko liczbę wyborców ujętych w rejestrach wyborców na terenie całego kraju, ale także liczbę wyborców ujętych w rejestrach wyborców na terenie poszczególnych okręgów wyborczych.
Limit wydatków w kampanii do PE - 18 mln zł
Komisja sejmowa przygotowała nowelizację Kodeksu wyborczego. Zmiana była potrzebna z powodu błędu w przepisie zawierającym wzór określania limitu wydatków ponoszonych na agitację wyborczą przez komitety wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego.