Przypomnijmy. Globalna firma prawnicza K&L Gates LLP otworzyła biuro w Warszawie. Biuro powstało z inicjatywy byłych parterów z kancelarii Hogan & Hartson w Warszawie, w tym mec. Macieja Jamki i mec. Andrzeja Mikosza. Do K&L Gates w Warszawie dołączyło 38 prawników, czyli praktycznie całe biuro Hogan & Hartson w Warszawie. Prawnicy z Hogan & Hartson przeszli do K&L Gates, kontestując w ten sposób globalną fuzję Hogana z kancelarią Lovells. Partnerzy międzynarodowych kancelarii prawnych Hogan & Hartson LLP oraz Lovells LLP przegłosowali decyzję o połączeniu, w wyniku którego od 1 maja 2010 roku usługi prawne będą świadczone przez kancelarię prawną pod nazwą Hogan Lovells.

- Prawdopodobnie fuzja kancelarii Lovells i Hogan & Hartson to dobry pomysł z globalnej perspektywy, ale w kategoriach lokalnego rynku polskiego, gdzie Hogan i Lovells mają silne biura, oznaczałoby to duplikowanie pracy – powiedział Mec. Maciej Jamka dla The Lawyer. Połączenie dwóch kancelarii w Warszawie byłoby według mec. Jamki, bolesne. Powstałaby największa firma prawnicza w Warszawie, co z pewnością skończyłoby się redukcją personelu administracyjnego i zwolnieniami wśród prawników – powiedział Jamka. Jego zdaniem decyzja o przejściu praktycznie całego biura Hogan & Hartson do kancelarii K&L Gates to dobra decyzja. Jamka spodziewa się większego napływu zleceń od amerykańskich klientów sieci. Według oświadczenia Warrena Gorrella, globalnego szega Hogan & Hartson, kancelaria wspiera decyzję warszawskich prawników i umożliwi im bezkolizyjne przejście w struktury K&L Gates.

Warszawa jest strategiczną lokalizacją dla globalnej firmy prawniczej. Polska należy do TOP 20 gospodarek na świecie i wyraźnie udało się tutaj przezwyciężyć kryzys finansowy – powiedział Peter J. Kalis, partner globalny K&L. Nowi partnerzy K&L w Polsce mają duże doświadczenie w doradztwie dla inwestorów zagranicznych oraz pracy dla polskiego rządu. Warszawskie biuro będzie oferować usługi transakcyjne oraz dotyczące sporów w zakresie: bankowości i finansów, rynków kapitałowych, fuzji i przejęć, zamówień publicznych, podatków, pracy, własności intelektualnej i nieruchomości