Konferencja jest w pełni poświęcona wyzwaniom, jakie stawia przed sądami i sędziami społeczeństwo informacyjne, w którym liczy się szybkość i zrozumiałość przekazu. Konferencja przybliża praktyczne sposoby zamiany języka formalnego, stricte prawniczego, na język budujący zaufanie do trzeciej władzy.
Nowa, praktyczna formuła konferencji organizowanej przez Fundację Court Watch Polska oparta jest na analizie "best practices", przedstawianych przez ekspertów-praktyków z obszaru strategii komunikacji, zrozumiałości języka, komunikacji medialnej oraz mediów społecznościowych.
Nowością jest także możliwość wybrania przez każdego uczestnika indywidualnie jednej z dwóch sesji praktycznych:

KOMUNIKACJI INSTYTUCJONALNEJ, zaplanowanej z myślą o osobach reprezentujących i odpowiedzialnych za komunikację sądów i stowarzyszeń sędziowskich, którzy muszą myśleć o komunikacji strategicznie, współpracując z dziennikarzami a także radzić sobie z kryzysami komunikacyjnymi w mediach,

KOMUNIKACJI INDYWIDUALNEJ, zaplanowanej z myślą o sędziach orzecznikach, którzy stoją przed wyzwaniem dostosowania komunikacji nie tylko do interesantów, ale także do coraz częściej obecnych na sali kamer oraz wszechobecnych mediów społecznościowych.

Udział w konferencji należy zgłosić przez stronę:
https://www.konferencja3kroki.pl/

Konferencja odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w budynku Sądu Najwyższego na pl. Krasińskich w Warszawie w godzinach 11:00 - 16:30.
Z uwagi na często podnoszoną kwestię niezależności i niezawisłości sądów w Polsce oraz chcąc zachować niezależność organizacji Fundacja Court Watch Polska podjęła decyzję o wprowadzeniu symbolicznej odpłatności za udział w wysokości 200 zł/osobę. Dla pierwszych 50 osób Fundacja przewidziała rabat w wysokości 20%.