Organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, konferencja ma wymiar ogólnopolski i adresowana jest do osób, które zawodowo zajmują się problematyką cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwa. Jak podkreślają organizatorzy, inicjatywa ma na celu wywołanie dyskusji na temat, który jest realnym zagrożeniem skorelowanym nie tylko na jednostki czy grupy w społeczeństwie, ale przede wszystkim firmy i instytucje. - Coraz częściej temat ten znajduje się w kręgu zainteresowań kancelarii prawnych - podkreśla Beata Marek, prezes koła naukowego.
Jej zdaniem, konferencja może być interesująca także ze względu na nowatorskie ujęcie tematu jakim jest połączenie wiedzy informatycznej o istniejących zagrożeniach oraz trendach cyberbezpieczeństwa, wiedzy prawnej o aspektach cyberprzestępczości i podejmowanych rozwiązaniach legislacyjnych oraz wiedzy z zakresu informatyki śledczej o problemach natury dowodowej i ich rozwojowi.
W organizacji konferencji Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii współpracuje ze Stowarzyszeniem Instytut Informatyki Śledczej. Portal Lex.pl patronuje konferencji.
Szczegółowy program konferencji oraz abstrakty wystąpień dostępne są na stronie www.atakisieciowe.umk.pl. Więcej także: www.cyberlaw.pl .