Organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, konferencja ma wymiar ogólnopolski i adresowana jest do osób, które zawodowo zajmują się problematyką cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwa. Jak podkreślają organizatorzy, inicjatywa ma na celu wywołanie dyskusji na temat, który jest realnym zagrożeniem skorelowanym nie tylko na jednostki czy grupy w społeczeństwie, ale przede wszystkim firmy i instytucje. - Coraz częściej temat ten znajduje się w kręgu zainteresowań kancelarii prawnych - podkreśla Beata Marek, prezes koła naukowego.
Jej zdaniem, konferencja może być interesująca także ze względu na nowatorskie ujęcie tematu jakim jest połączenie wiedzy informatycznej o istniejących zagrożeniach oraz trendach cyberbezpieczeństwa, wiedzy prawnej o aspektach cyberprzestępczości i podejmowanych rozwiązaniach legislacyjnych oraz wiedzy z zakresu informatyki śledczej o problemach natury dowodowej i ich rozwojowi.
W organizacji konferencji Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii współpracuje ze Stowarzyszeniem Instytut Informatyki Śledczej. Portal Lex.pl patronuje konferencji.
Szczegółowy program konferencji oraz abstrakty wystąpień dostępne są na stronie www.atakisieciowe.umk.pl .