- Przygotowujemy dodatkowy prezent dla bandytów - będziemy im oferować znacznie dłuższe warunki pobytu za kratkami, właśnie wtedy, kiedy dopuszczają się tych najcięższych przestępstw - zapowiedział w TVP Info.

Czytaj: Sejm ekspresowo uchwalił dużą nowelizację kodeksu karnego >>

Z wypowiedzi ministra wynika, że w projektowanej nowelizacji prawa karnego określone zostaną przestępstwa, za które trafiać się będzie na znacznie dłużej do więzienia niż za zwykłe przestępstwa. - Takie zmiany są potrzebne, dlatego że bandyci działający w zorganizowanych grupach przestępczych są znacznie groźniejsi, "oni korzystają z pomocy bardzo dobrych prawników, stać ich, by podjąć różne działania również zaczepne wobec państwa". Mówił, także, że może to dotyczyć również takich przypadków jak zlecenia zabójstw czy pomówienia ze strony bandytów.

- Czasami ci przestępcy próbują wrobić policjanta czy prokuratora fałszywymi oskarżeniami, czy zeznaniami by wyeliminować w ten sposób kogoś, kto stanowi dla nich zagrożenie - tłumaczył. - Zrobimy wszystko, żeby bandyci nie czuli się bezkarnie" - podkreślił Zbigniew Ziobro.