Wcześniej wystawy zdjęć i aukcje odbyły się we Wrocławiu i Krakowie, skąd pochodzą prawniczki, które wzięły udział w sesji zdjęciowej uwieńczonej eleganckim kalendarzem na 2012 rok.
Stolica najhojniejsza

Ze wszystkich trzech miast stolica okazała się jednak najhojniejsza. Zebrana kwota w Warszawie przerosła oczekiwania wszystkich – 141.000,00 zł !!!Od początku aukcji prowadzący – dziennikarz TVN24 Jarosław Kuźniar rozgrzewał atmosferę pytaniem: Czy Warszawa pobije Kraków ? W Krakowie bowiem zebrana kwota wyniosła ponad 108.000,00 zł. Warszawiacy nie chcieli być gorsi i robili wszystko, żeby wynik był lepszy. Uroczystość w Warszawie rozpoczęła wystawa zdjęć. Przybyły wszystkie panie, które wzięły udział w sesji zdjęciowej. Do Hotelu Holiday Inn przybyło prawie 200 gości. Z dużym opóźnieniem swoją obecnością zaszczycił uroczystość Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który przekazał na aukcję pióro z napisem SENAT RP (zlicytowane za najwyższą kwotę 15.000,00 zł), gadżety piłkarskie z losowania na EURO 2012 (5.000,00 zł) oraz model statku (5.000,00 zł). Część oficjalną uświetniła występem Joanna Jabłczyńska oraz Lakhard Ferid. Joanna wprowadziła gości w uroczysty klimat imprezy. Co ciekawe Joanna Jabłczyńska jest aplikantką radcowską w OIRP Warszawa i fantastycznie godzi swoją pracę artystyczną z dążeniem do zdobycia tytułu radcy prawnego.
Były przemowy

 Obecny na uroczystości Prezes Krajowej Izby Radców Prawnych Maciej Bobrowicz rozpoczął od podziękowań: „Chciałbym podziękować wszystkim za wszystko co zrobili dla Fundacji. W pierwszej kolejności - mecenas Sylwii Zarzyckiej. Kiedy wręczałem w lutym 2011 r. pani Mecenas Sylwii Zarzyckiej nagrodę Kryształowego Serca dla radców prawnych szczególnie wyróżniających się w działalności pro bono, byłem dumny że mogłem to zrobić. Pragnę podziękować paniom, które zdecydowały się uczestniczyć w tym projekcie.”

 Następnie głos zabrał Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie Michał Stępniewski: „My wszyscy potrzebujemy pewnego zaczynu, aby okazać dobroć. I pani Sylwia Zarzycka dała nam impuls. Izba włączyła się właśnie dlatego, że jesteśmy właśnie po to, aby pomagać w chwilach trudnych. Jesteśmy zobowiązani, aby pokazać serce wszystkim tym, którzy tego potrzebują.”

Okręgowa Izba Radców Prawnych była partnerem strategicznym akcji i dzięki jej wsparciu możliwy był druk kalendarza KOBIETY PRAWA 2012, zaś dzięki pomocy finansowej Krajowej Izby Radców Prawnych możliwy był druk zdjęć na wystawy. Głos zabrała również założycielka Fundacji Między Niebem a Ziemią, która opowiedziała o tym jak doszło do powstania Fundacji oraz w jaki sposób doszło do realizacji pomysłu akcji charytatywnej KOBIETY PRAWA 2012: „Gdy założyłam Fundację zaczęłam zastanawiać się w jaki sposób pozyskać pieniądze na pomoc naszym podopiecznym. Wiedziałam, że nie mogę co miesiąc prosić o to moich znajomych prawników, bo w końcu przestaną odbierać ode mnie telefony i maile. Pomyślałam o kobietach, a następnie o sesji zdjęciowej. Pomyślałam, że może to być dla nich ciekawe, bo sama bardzo lubię zdjęcia. Chciałam zaangażować w tę akcję partnerki i wspólniczki dużych kancelarii prawnych. Wzięłam ostatni ranking kancelarii, sprawdziłam na stronie internetowej, czy w wybranych kancelariach partnerkami lub wspólniczkami są kobiety i rozpoczęłam wysyłanie maili. Wiele Pań odmówiło, ale ostatecznie  udało mi się zebrać 12 odważnych kobiet, które zdecydowały się udostępnić swój wizerunek w celu pomocy chorym dzieciom.”
Darczyńca roku
 

Podczas uroczystości został przyznany także tytułu Darczyńcy Roku 2011, który Fundacja chce przyznawać corocznie. W tym roku Darczyńca Roku chciał pozostać anonimowy. Pierwsze łzy wzruszenia w trakcie imprezy wywołała mec. Anna Frankowska, która – w imieniu wszystkich Pań – odczytała list, podarowany mec. Sylwii Zarzyckiej. Kolejnych wzruszeń dostarczył film o podopiecznej Fundacji Ali Kugler i jej mamie Elizie, która podziękowała Fundacji w imieniu wszystkich podopiecznych: „Dzięki Fundacji otrzymuję comiesięczną zapomogę w wysokości 2.000,00 zł, a moja ciężko chora córka Alicja może mieszkać w pięknym i przytulnym mieszkaniu bez grzyba na ścianie”.

Po chwilach wzruszeń Jarosław Kuźniar rozpoczął aukcję, która zakończyła się przed północą kwotą 141.000,00 zł. Licytowano min. kolczyki przekazane przez Krystynę Jandę (5.000,00 zł), rękawice bokserskie przekazane przez Dariusza Michalczewskiego (10.000,00 zł), płasokrzeźbę Anioł przekazaną przez rzeźbiarza Roberta Szklarskiego (8.000,00 zł), obraz Krystyny Kofty (3.500,00 zł).