Kobiety stanowią już większość członków samorządu radcowskiego – jest ich ponad 16 tys., podczas gdy wszystkich radców – 31 tys. Wśród członków palestry mężczyzn jest więcej, ale ten dystans z roku na rok się zmniejsza. Dziś jest 4,6 tys. kobiet na 12,9 tys. adwokatów.
Wśród partnerów zarządzających największych kancelarii kobiety ciągle jednak stanowią mniejszość. Wśród dziesięciu największych polskich kancelarii ujętych w rankingu „Rzeczpospolitej"  tylko w jednej partnerem zarządzającym jest kobieta. Beata Balas-Noszczyk  pełni taką funkcję w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells (10. pod względem liczby prawników z uprawnieniami w rankingu „Rz").
Także na stanowisku partnerów, nie tylko tych zarządzających, mniej jest kobiet. W największej kancelarii w Polsce Dentons (według rankingu „Rz") na 26 partnerów jest sześć kobiet, w kolejnej – Domański Zakrzewski Palinka –także sześć  na 22, w Sołtysiński Kawecki & Szlęzak  dwie na 25, w CMS Cameron McKenna  osiem na 23.
 

Źródło: Rzeczpospolita