Jak poinformowano, w ramach rozliczenia umowy konsorcjum m.in wdroży rozwiązania z zakresu Digital, mające na celu podniesienie dyspozycyjności i efektywności pracy bloku.
 
Jak informuje kancelaria, prawnicy K&L Gates Jamka sp.k. doradzali PKN Orlen podczas dziewięciomiesięcznych rozmów z Generalnym Wykonawcą (konsorcjum General Electric i SNC-LAVALIN POLSKA), w zakresie ostatecznego rozliczania kontraktu na budowę bloku gazowo-parowego o mocy 463 MWe we Włocławku.

W wyniku tych negocjacji osiągnięty został kompromis z konsorcjum wykonawców bloku we Włocławku. Po stronie K&L Gates nadzór nad realizacją projektu sprawowali Maciej Jamka, partner administracyjny i Wojciech Sadowski, partner, zaś za jego bieżącą koordynację odpowiadał Maciej Antoniak, (adwokat) przy wsparciu Dominiki Jędrzejczyk, (aplikant adwokacki).

- Umowy dotyczące tej skali inwestycji i na takim poziomie zaawansowania technicznego są wyjątkowo skomplikowane. Wykonawca i zamawiający mają wspólny cel, którym jest ukończenie inwestycji, ale ich cele bieżące mogą i często są sprzeczne. Cieszę się, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie, w którym świadomość wspólnego celu, jakim było ukończenie projektu miała zawsze wpływ na decyzje dotyczące celów bieżących. Gratuluję stronom ugody - powiedział Maciej Jamka.