Możliwość korzystania z leasingu konsumenckiego wprowadzi przygotowana przez MG ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.

- Dotychczas ze względu na wątpliwości prawne leasing był dostępny tylko dla firm – wyjaśnił wicepremier Pawlak. – Natomiast w krajach UE udział leasingu konsumenckiego w całej branży wynosi nawet 30 proc. – dodał.

Dzięki nowym przepisom konsumenci zyskają atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych kredytów. - Zamiast zadłużać się na zakup samochodu, możemy go wyleasingować, a po trzech latach zamienić na nowy model bez dodatkowych kosztów – podkreśla wicepremier Pawlak.
Dzięki uproszczonym procedurom, mniejszej liczbie wymaganych dokumentów i formalności, zawarcie umowy leasingowej trwa o wiele krócej niż w przypadku otrzymania kredytu bankowego. Ponadto, umowę taką można zakończyć w dowolnym momencie.

W opinii MG leasing konsumencki wpłynie na wzrost popytu na różne artykuły m.in. RTV, AGD, sprzęt komputerowy i przede wszystkim na samochody osobowe. Przyczyni się to do zwiększenia wpływów do budżetu oraz pomoże odmłodzić park samochodowy wykorzystywany w Polsce.