Chodzi o nieruchomość związaną z obiektem handlowo-usługowym w budowie „Galeria Piła” wraz z infrastrukturą techniczną za cenę 57.696.000 PLN netto. Jak wskazuje kancelaria, ta cena sprzedaży netto nieruchomości ulegnie w przyszłości podwyższeniu o opcjonalne dodatkowe wynagrodzenie zdefiniowane w umowie (earn – out), przy czym sposób ustalenia wysokości tego wynagrodzenia został zdefiniowany w umowie i zasadniczo jego wysokość będzie ustalona jako określony procent z potencjalnego zysku z Centrum Handlowego ustalonego jako różnica pomiędzy: przyszłą wartością rynkową Centrum Handlowego a kosztem inwestycji, przy czym zarówno przyszła wartość rynkowa jak i koszt inwestycji, w tym metody ich ustalania, zostały odpowiednio zdefiniowane w umowie.
Obiekt w Pile ma - w planach Immofinanz - stanowić jeden z pierwszych obiektów nowego formatu centrów handlowych w Polsce – Vivo!. Powierzchnia najmu Centrum Handlowego to około 24 tys. mkw. i ok. 60 lokali. Przy obiekcie powstanie parking z ponad 540 miejscami postojowymi. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ok. 30 tys. mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji w Pile jest firma Erbud S.A. Obecnie na jej terenie trwają prace wykończeniowe w częściach wspólnych obiektu, a także w poszczególnych lokalach.
W ramach transakcji zawarte zostały również umowy na zarządzanie przez Rank Progress S.A. projektem oraz na prowadzenie komercjalizacji obiektu.
- Kancelaria wyraża zadowolenie, iż mogła uczestniczyć w tak ciekawym i skomplikowanym projekcie, dotyczącym do tego pionierskiego rozwiązania na rynku nieruchomości. W ocenie wspólników kancelarii, stanowi to kolejne potwierdzenie kompetencji kancelarii w zakresie nieruchomości komercyjnych - czytamy w komunikacie ogłosoznym po zakończeniu transakcji.