W imieniu PSPP umowę podpisali członkowie Zarządu - Prezes Waldemar Koper i W-ce Prezes Piotr Marucha, a w imieniu kancelarii TKP - Starsi Wspólnicy - Prof. Paweł Podrecki i Mec. Xawery Konarski. 

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw realizując swoją misję, od lat współpracuje z renomowanymi kancelariami prawnymi. W oparciu o zdefiniowane potrzeby, ekspercką wiedzę prawników i zaangażowanie naszych członków organizujemy szkolenia, webinaria, spotkania networkingowe, opracowujemy raporty środowiskowe. Zainaugurowana właśnie współpraca strategiczna z kancelarią Traple Konarski Podrecki z pewnością pozwoli nam na podjęcie owocnych działań w 2023 roku. Wiedza i doświadczenie prawników z tej kancelarii to wielka wartość dodana dla naszego Stowarzyszenia. Liczymy na owocną i wzajemnie satysfakcjonującą współpracę z korzyścią dla środowiska prawników przedsiębiorstw - powiedział Waldemar Koper, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw. Rozpoczynając współpracę z PSPP kancelaria TKP zamierza - jak poinformowano - aktywnie włączyć się w dialog środowiskowy dotyczący najważniejszych potrzeb prawnych i biznesowych przedsiębiorców i wspierających ich zespołów prawnych. Doświadczenie Kancelarii w zakresie dostosowywania się do zmian legislacyjnych i regulacyjnych, a także zarządzania interdyscyplinarynymi i międzynarodowymi projektami prawnymi, ma zapewnić skuteczny transfer wiedzy, standardów najlepszych praktyk do członków PSPP.

 

Postęp i sukces 

Dewizą Stowarzyszenia są słowa Henry’ego Forda: "Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. - Dzisiaj stajemy w jednym szeregu do tej wspólnej pracy, aby dać jak najwyższą wartość biznesową prawnikom i przedsiębiorstwom, z którymi są oni związani. Wiemy doskonale, iż dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe jeszcze nigdy nie było tak wymagające, a co za tym idzie, nasze eksperckie wsparcie będzie miało na celu zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa prawnego dla biznesu - mówi mec. Konarski. 

Kancelaria TKP w swojej niemal 25-letniej historii nadzorowała szereg postępowań sądowych oraz projektów prawnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest to możliwe dzięki uczestnictwu międzynarodowych sieciach prawnych oraz rozbudowanej siatce kontaktów z kancelariami na całym świecie. Główne obszary specjalizacji TKP to m.in. prawo własności intelektualnej, nowe technologie, Internet i media, IT, Fin-Tech, RODO, cyberbezpieczeństwo, prawo konkurencji, prawo konsumenckie, Life Science oraz prawo gospodarcze i handlowe. Co ważne - kancelaria jest miejscem, gdzie gruntowna znajomość biznesu łączy się z wiedzą naukową i doświadczeniem akademickim.