Taylor Wessing, dotychczas kancelaria praktycznie nie obecna w Polsce, oferuje kompleksową obsługę prawną we wszystkich sektorach biznesu. Posiada 13 międzynarodowych biur w Europie i na rynkach rozwijających się. Ma swoje przedstawicielstwa w następujących miastach: Berlin, Bruksela, Cambridge, Dubai, Dusseldorf, Frankfurt nad Menem, Hamburg, Londyn, Monachium, Paryż, Alicante, Pekin i Szanghaj. Taylor Wessing to ponad 250 partnerów, 750 prawników i ponad 1250 osób łącznie. 

Współpraca strategiczna i operacyjna pomiędzy Taylor Wessing a BSJP będzie koncentrować się na następujących obszarach prawnych: sprawy korporacyjne / fuzje i przejęcia, bankowość i finanse, nieruchomości i infrastruktura oraz technologie.

BSJP jest wiodącą kancelarią doradzającą niemieckojęzycznym inwestorom w Polsce, zatrudnia około dwudziestu adwokatów i radców prawnych i łącznie około 50 pracowników merytorycznych. Partner zarządzający dr Christian Schnell jest adwokatem dopuszczonym do wykonywania zawodu zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Do klientów BSJP należą międzynarodowe banki, inwestorzy z sektora nieruchomości, przedsiębiorstwa handlu detalicznego, inwestorzy bezpośredni z branży samochodowej i stalowej, projektanci farm wiatrowych oraz liczne niemieckie i europejskie przedsiębiorstwa produkcyjne. Oprócz głównej siedziby w Warszawie BSJP posiada biura w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach, dzięki czemu Kancelaria jest obecna we wszystkich istotnych centrach gospodarczych w Polsce. Boom w kancelarii BSJP rozpoczął się w sierpniu  2008 roku, kiedy firma zmieniła wizerunek, rozpoczęła kampanię informacyjną i wynajęła agencję public relations. Według informacji osób zbliżonych do spółki bardzo konkretne rozmowy o partnerstwie z Taylor Wessing trwały ponad rok. W tym czasie kancelaria BSJP budowała w mediach i w międzynarodowych katalogach prawniczych pozycję lidera w Polsce w kluczowych dla Taylor Wessing specjalizacjach.

- Po ponad pięcioletniej współpracy,  w trakcie której realizowaliśmy projekty dotyczące wspólnych Klientów, jestem głęboko przekonany, że Taylor Wessing jest dla nas odpowiednim partnerem do tego, by z jednej strony wesprzeć nas na rynku międzynarodowym, wzmocnić w obszarach strategicznych Corporate, Finance, M&A, Real Estate & Infrastructure oraz Technology, a także by sprostać rosnącemu na polskim rynku popytowi na doradztwo prawne w obszarach IP i Commercial - powiedział Christian Schnell, partner zarządzający BSJP na temat sojuszu z Taylor Wessing:


Dr Wolfgang Rehmann, partner zarządzający Taylor Wessing w Niemczech na temat partnerstwa powiedział: - Polska zajmuje w Europie 2. miejsce pod względem inwestycji bezpośrednich. Rząd polski zadeklarował, że w roku 2009 ok. 70 mld € – nie licząc unijnych środków pomocowych – przeznaczy na same projekty infrastrukturalne. Planujemy uczestniczyć w tym rozwoju i znaleźliśmy w BSJP partnera działającego z powodzeniem na polskim rynku. Tym samym nasza trwająca już od wielu lat współpraca przeradza się w partnerstwo strategiczne, które będziemy konsekwentnie rozwijać.