Za doradztwo w sprawie przeniesienia siedziby Poczty Polskiej do budynku komercyjnego odpowiada firma CBRE, która przedstawiła pełną analizę budynków biurowych dostępnych na warszawskim rynku. Umowa dotyczy około 7 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.
Głównym wyzwaniem projektu było zakończenie negocjacji umowy w Intraco w czasie jednego miesiąca od zawarcia Umowy Przedwstępnej oraz w czasie trzech miesięcy od zawarcia Umowy Przedwstępnej w przypadku zawarcia Umowy na lokalizację docelową na Domaniewskiej 37C.

Wspólnie z prawnikami SSW, CBRE wspierało klienta w procesie negocjacji umowy oraz warunków najmu.
 
Kolejnym zaplanowanym przez Pocztę Polską krokiem będzie przeniesienie siedziby do nowo wybudowanego biurowca na ulicy Domaniewskiej w Warszawie. Zespół prawa nieruchomości SSW bierze udział także w tej części projektu – podpisana została umowa przedwstępna najmu. Biurowiec o powierzchni ok. 28 000 metrów kwadratowych wybuduje Polski Holding Nieruchomości. Poczta Polska zamierza zająć w nim powierzchnię ok. 13 000 metrów kwadratowych. Ta transakcja będzie o tyle interesująca, że wedle założeń wynajmujący ma dostarczyć najemcy obiekt przygotowany zgodnie
z jego wytycznymi (built to suit), odpowiadający potrzebom i wymaganiom operatora pocztowego,
a ponadto w pełni umeblowany.
- Cieszę się, że SSW może brać udział w projekcie, który jest jednym z elementów nowego podejścia Poczty Polskiej do nieruchomości i powierzchni biurowych. – mówi Jakub Ziółek, Partner w SSW, który doradza Poczcie w transakcji. – To ważne, że spółki Skarbu Państwa jak Poczta Polska chcą optymalizować swoje nieruchomości, dostrzegają zmiany na rynku i chcą za nimi podążać.    

Źródło: Kancelaria SSW