Do Zespołu Podatkowego dołączyła Magdalena Zasiewska – doradca podatkowy z ponad dwudziestoletnią praktyką, w tym w firmach Wielkiej Czwórki, zatrudniona uprzednio na stanowisku dyrektora w PWC. W JD&P objęła funkcję Head of Tax.

Magdalena Zasiewska jest ekspertem w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Doradzała w procesach restrukturyzacji i M&A przedsiębiorstw, a także zajmowała się postępowaniami podatkowymi spółek polskich i zagranicznych. Do jej klientów należały podmioty z kluczowych sektorów gospodarki, takich jak: energetyka, handel, nieruchomości oraz branża FMCG. Jest autorką licznych publikacji zarówno polskich, jak i zagranicznych, w tym redaktorką komentarza do umowy modelowej o unikaniu podwójnego opodatkowania OECD. Jest także Członkiem Krajowej Rady
Doradców Podatkowych obecnej kadencji.

- Dzięki nawiązaniu współpracy z Magdaleną Zasiewską chcemy wyeksponować Zespół Podatkowy w naszej kancelarii i położyć większy nacisk na świadczenie komplementarnych usług doradztwa podatkowego – komentuje mec. Zbigniew Jara, partner zarządzający JD&P.

Zespół Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, kierowany przez profesora Przemysława Drapałę (Partner) wzmocnią trzej prawnicy: Piotr Duma (associate), Artur Krępa (junior associate) i Iwo Franaszczyk (junior associate).

Piotr Duma jest doświadczonym radcą prawnym w zakresie prowadzenia sporów sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych oraz doradztwa na rzecz podmiotów z branży nieruchomości, a także funduszy inwestycyjnych. Mec. Duma przez ostatnie pięć lat pracował w dziale procesowym kancelarii Dentons. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010).

Artur Krępa również ma doświadczenie w zakresie sporów infrastrukturalnych, nieruchomościowych, a także korporacyjnych. Specjalizuje się w postępowaniach sądowych, arbitrażowych oraz zabezpieczających. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych kancelariach i butikach prawniczych, doradzając klientom m.in. z branży budowlanej oraz finansowej. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim (2014) oraz aplikantem  radcowskim.

Iwo Franaszczyk jest aplikantem adwokackim. Ukończył Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2016) oraz studiował Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje prowadzenie krajowych i zagranicznych sporów arbitrażowych, dochodzenie roszczeń w trybie pozasądowym oraz zarządzanie kontraktami.

- Zespół Postępowań Sądowych i Arbitrażowych naszej kancelarii w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Klienci doceniają naszą ekspercką wiedzę, doświadczenie i skuteczność, w szczególności w obszarze sporów dotyczących inwestycji infrastrukturalnych. Cieszę się, że rozwój ten dostrzegają także zdolni prawnicy procesowi decydujący się na dołączenie do nas – mówi prof. Przemysław Drapała (partner).

Zmiany kadrowe Kancelarii JD&P dotyczą także Zespołu Prawa Spółek, kierowanego przez  Zbigniewa Jara (partner zarządzający). Właśnie dołączyła do niego Aleksandra Cichecka (junior associate).
Aleksandra specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej spółek oraz zajmuje się doradztwem kontraktowym, doradztwem w zakresie prawa handlowego, prawa zamówień publicznych i prawa konkurencji. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim (2015).

- Decyzja o przyjęciu pięciu nowych osób do naszego grona była podyktowana ciągłym, dynamicznym wzrostem ilości i wagi zlecanych spraw, tym samym rozwojem Kancelarii, a przede wszystkim trzech głównych zespołów: Prawa Spółek, Postępowań Sądowych i Arbitrażowych oraz Podatkowego. Mamy ambitne plany na przyszłość, dlatego cieszę się, że w nowy rok wchodzimy, jako Zespół, mocniejsi i jeszcze bardziej zdeterminowani do osiągania dalszych sukcesów – podsumowuje mec. Zbigniew Jara.