Kancelaria GESSEL oraz TransAsia Lawyers z siedzibą w Pekinie i w Szanghaju ogłosiły rozpoczęcie współpracy.  Partnerstwo ma na celu kompleksowe doradztwo prawne dla inwestorów chińskich w Polsce oraz inwestorów polskich w Chinach.  Ze strony GESSEL, za koordynację współpracy odpowiada Bartłomiej Świetlik.

TransAsia Lawyers jest wiodącą chińską kancelarią, założoną i prowadzoną przez prawników, których doświadczenie w doradzaniu przy bezpośrednich inwestycjach w Chinach sięga początku lat osiemdziesiątych. Poza głównymi biurami w Pekinie i w Szanghaju, TransAsia utrzymuje również placówki w Hong Kongu i w Tokio. Zespół TransAsia Lawyers obejmuje przeszło osiemdziesięciu prawników; większość z nich ma uprawnienia do występowania przed sądami chińskimi, z kolei inni mają prawo wykonywania zawodu w USA, Anglii i Walii, Japonii, w Australii i w Malezji.

TransAsia Lawyers cieszy się dużą renomą jako zespół, zapewniający najwyższej jakości obsługę prawną, uwzględniającą uwarunkowania strategiczne i biznesowe. Zakres jej usług obejmuje szeroki wachlarz dziedzin, związanych z inwestycjami i transakcjami handlowymi - przede wszystkim fuzje i przejęcia, wejścia na rynek (w tym dobór podmiotów współpracujących i audyty prawne), negocjacja umów i sporządzanie ich projektów, opracowywanie struktur korporacyjnych (i restrukturyzacja), rozwiązywanie sporów i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. TransAsia szczyci się również jednym z najbardziej uznanych chińskich działów prawa pracy oraz silnym zespołem, doradzającym przy spełnianiu wymogów regulacyjnych. 

Chiny w ciągu paru lat stały się jedną z najprężniej rozwijających się gospodarek światowych. Chiny pod względem PKB awansowały już na 3 miejsce wśród największych światowych gospodarek, pozostawiając za sobą Francję i Niemcy. Przed nimi zostały tylko Stany Zjednoczone oraz Japonia. O dynamice najlepiej świadczą liczby. W III kwartale 2007 gospodarka chińska przyśpieszyła o 11,5%, wobec 12% kwartał wcześniej. Produkcja przemysłowa wzrosła o 19%, a napływ inwestycji tylko w trzech kwartałach 2007 r. przekroczył 25%. Na horyzoncie pojawiają się jednak chmury, które mogą sprawić, że w nadchodzących latach stan chińskiej gospodarki nie będzie już tak dobry jak do tej pory. Inflacja w Chinach tylko w październiku 2007 r. wzrosła do 6,5%. Według wstępnych prognoz inflacja w całym roku 2007 może wynieść około 4,5%, podczas gdy w 2006 r. kształtowała się w okolicach 1,5%.

(Źródło: KW/GESSEL)