Jak informuje kancelaria, do sfinalizowania transakcji doszło 26 stycznia br.
Dzięki niej PKO Bank Polski będzie mógł jeszcze mocniej wspierać swoich klientów, w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa, oferując im programy lojalnościowe tworzone w oparciu o produkty ZenCard.


PKO Bank Polski nabył 100 proc. udziałów w ZenCard Sp. z o.o. od dotychczasowych jej udziałowców: dwóch funduszy Venture Capital (Experior Venture Fund i SpeedUp Group), LMS Sp. z o.o. oraz założycieli start-upu. ZenCard istnieje od listopada 2013 roku, oferując zaawansowaną technologicznie platformę do tworzenia przez sprzedawców programów rabatowo-lojalnościowych, umożliwiającą również wirtualizację kart lojalnościowych.

- W związku z transakcją strategicznym partnerem ZenCard jest eService, największy na polskim rynku agent rozliczeniowy, w którym PKO Bank Polski posiada 34 proc. udziałów. Cieszy nas fakt, że dzięki uczestnictwu w tej transakcji możemy przyczynić się do rozwoju oferty PKO Banku Polskiego oraz samego ZenCard. Mamy również świadomość, że dzięki temu przedsięwzięciu przetarliśmy szlaki dla całej polskiej branży bankowej. Polskie start-upy mogą śmiało konkurować ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami i z pewnością są warte inwestycji takich jak ta – zaznacza dr Rafał Stroiński, współzałożyciel i partner w JSLegal.

JSLegal to kancelaria założona przez adwokatów dr Rafała T. Stroińskiego oraz Bartłomieja Jankowskiego, obecnie zatrudniająca ponad 30 osób w warszawskim oraz krakowskim biurze.