Jak przypomniał w sobotę w radiowej Trójce, do spotkania dojdzie na prośbę Hermelińskiego, który zamierza przedstawić prezydentowi zastrzeżenia do uchwalonych przez Sejm zmian w Kodeksie wyborczym uchwalonych w tym tygodniu przez Sejm, a w przyszłym tygodniu zajmie się nimi Senat.

Czytaj: Sejm uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej>>

Rzecznik stwierdził, że prezydent przygląda się pracom nad nowelą Kodeksu wyborczego  - Będzie te prace oceniał, jak zawsze, na pewnym etapie, gdy będą się one zbliżały ku końcowi - zaznaczył. - Na pewno prezydentowi będzie zależało na tym, by te ustawy w żaden sposób nie wprowadziły zamieszania czy zakłócenia procesu wyborczego - powiedział Łapiński.

Krzysztof Łapiński stwierdził, że zostało 15 miesięcy do wyborów samorządowych i proces wyborczy nie może zostać zakłócony, by "nie doszło do powtórki z 2014 r., kiedy to po ogromnej kompromitacji ówczesnego składu PKW cała PKW musiała się podać do dymisji, bo Polacy przez ileś dni nie wiedzieli, jakie są ostateczne wyniki wyborów". - Tego trzeba uniknąć - powiedział.

Czytaj: Szef PKW chce przestrzec prezydenta przed zmianami w prawie wyborczym>>