W komisyjnym projekcie proponuje się wprowadzenie przepisów, które mają na celu wyeliminowanie z imprez masowych, w szczególności z meczów piłki nożnej, chuliganów, ale nie prawdziwych kibiców, którzy chcą w sposób kulturalny i zgodny z prawem w różny sposób dopingować swoich ulubieńców. Zaproponowane przepisy mają również na celu poprawę czytelności oraz jakości wykonywania zadań przez podmioty biorące udział w zabezpieczaniu imprez masowych.

Trzymanie się regulaminu obiektu
Nowe przepisy przewidują, że organizator imprezy masowej musi udostępnić uczestnikom regulamin obiektu (terenu) oraz warunki uczestnictwa i zasady zachowania się osób na niej obecnych. Natomiast zgromadzone podczas utrwalania przebiegu imprezy masowej materiały, nie zawierające dowodów pozwalających na wszczęcie postępowania karnego albo postępowania w sprawach o wykroczenia organizator przechowuje po zakończeniu imprezy masowej przez 30 dni, a następnie komisyjnie je niszczy.

Identyfikacja osób
Co więcej organizatorzy meczów piłki nożnej uczestniczący w rozgrywkach trzech najwyższych ligowych klas rozgrywkowych rywalizacji mężczyzn, niezależnie od rodzaju rozgrywek, tj. krajowych czy międzynarodowych, zapewniają identyfikację osób uczestniczących w tych imprezach, niezależnie od obowiązków i wymogów. Obiekty wykorzystywane do organizacji meczów piłki nożnej wyposażone muszą być w kompatybilne między sobą elektroniczne systemy, służące do: identyfikacji osób, sprzedaży biletów, kontroli przebywania w w czasie trwania meczu, kontroli dostępu do określonych miejsc oraz weryfikacji informacji, Kompatybilność oznacza, iż elektroniczne systemy, muszą działać na podstawie numeru PESEL, a w razie gdy nie został on nadany – rodzaju, serii i numeru dokumentu potwierdzającego tożsamość.