LEX Dział Prawny Połączenie wiedzy prawniczej z nowoczesną technologią AI
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

IBA pyta o skuteczność walki z korupcją w sądownictwie

International Bar Association zachęca prawników do wypełnienia ankiety dotyczącej walki z korupcją w wymiarze sprawiedliwości.

prawnik mlotek
Źródło: iStock

Jak informują organizatorzy badania, prowadzone jest ono w ramach programu Judicial Integrity Initiative i ma na celu wypracowanie działań, które będą zwalczały i zapobiegały korupcji w wymiarze sprawiedliwości. W ten sposób IBA chce podnosić świadomość na temat przyczyn i konsekwencji korupcji, wyeliminować ją tam gdzie występuje oraz promować najwyższe standardy uczciwości wśród prawników.

Przygotowwywany przez IBA program walki z korupcją podzielono na dwie części – pierwsza to przeprowadzenie ankiety wśród prawników, druga to realizacja działań na podstawie wyników ankiety.
Kwestionariusz można wypełniać do 23 października.

Czytaj: Zarzuty korupcyjne dla dyrektora szczecińskiego SA>>>

Polecamy książki prawnicze